Kristinna Kocia Laba*PL

Data ur.: 07.05.2014 r.
EMS: BSH a (niebieski)
Matka:
Adell Venus Just Blue*PL (BSH a)
Ojciec: CH Asan Of Lilia Wenda*PL (BSH c)
Grupa krwi: A ( b )
FIV, FELV : ujemny
HCM : prawidłowe
PKD: N/N

 

 

Mia, bo tak ją nazywamy w domu,  jest pierwszą kotką brytyjską, która się u nas pojawiła. Bardzo szybko musieliśmy podjąć decyzję, czy chcemy, aby cieszyła nasze oczy swoją obecnością. Następnego dnia już zwiedzała kąty nowego domu.
Od pierwszych dni jest bardzo przywiązana do mnie. Ciągle coś „gada” w swoim kocim języku i to dzięki niej nauczyłam się choć częściowo rozumieć swoje koty. Codziennie rano budzi mnie muskając wąsidłami po twarzy i „udeptuje” rozczapierzając swoje łaputy na moim brzuchu, zabawnie przy tym „tańcząc” w kółko. Wieczorem jest powtórka, z tą różnicą, że czeka cierpliwie, aż położę się do łóżka. 🙂

W kwietniu 2015 roku Mia była na swojej pierwszej Wystawie Kotów Rasowych w Kościanie. Na tę ilość kotów w jej klasie wypadła całkiem nieźle, ale niestety „wybieg” nie przypadł jej to do gustu. Stres, który kotce towarzyszył zadecydował o końcu jej wystawowej kariery. Komfort psychiczny kota jest dla mnie ważniejszy niż tytuły, więc muszę odłożyć wystawową przygodę z Mią.

Dotychczas trzykrotnie została mamą. Jest wspaniałą mamą. Bardzo opiekuńczą i cierpliwą. Wychowała cudowne kociaki, które cieszą sobą nowe rodziny.

Jest bardzo towarzyska. Nie przepada jednak za nowymi głosami,  musi się z nimi oswoić. Siada wtedy w najwyżej położonym miejscu w danym pomieszczeniu i prowadzi obserwację obcych.

Mia, jak wszystkie nasze koty, jest systematycznie szczepiona i odrobaczana, ma przeprowadzone badania FIV, FeLV z wynikiem ujemnym, PKD N/N oraz prawidłowe HCM.

 

Rodowód